Rituál zavinování/zavírání kostí

 Před rokem jsem ucítíla volání po tradici zavinování..sice jsem vědomě nevěděla, co vše to přináší, kdy se to praktikuje, jak hluboký prožitek to je, ale cítíla jsem, že to je další krok mé cesty.

V listopadu jsem objevila kurz s Annou Gerde, úžasnou vědomou, pokornou ženou z Ukrajiny, která tuto moudrost nese a předává dalším ženám a velmi mě to na tento kurz táhlo. Cítila jsem, jak mě volá zase kus mojí duše, aby se znovu zpět doposkládala, a také hluboká ženská moudrost, která se díky tomu předává mezi ženami.

Nechala jsem to v sobě uzrát (nebo jsem spíš váhala ..??) a nakonec jsem se přihlásila na kurz ZAVINOVÁNÍ.. a od chvíle, kdy jsem zaslala přihlášku, jsem cítila, jak kus mé duše se zase rozradostnil. Netušila jsem proč, ale těšila jsem se každou svou buňkou a věděla jsem, že jdu správně..

Ve chvíli, kdy nám Světluška představovala Annu, jsem teprvě zjistila, jaké štěstí jsem měla a jaká synchornicita mě vedla k tomu, abych se přihlásila na tento kurz s tak úžasnou ženou jako je Anna Gerde.. na kurz, na který ostatní účastnice čekaly 3 roky, jsem se přihlásila na poslední chvíli a o to víc jsem si uvědomila.

Rituál zavinování, je rituálem, díky kterému mohou odcházet emoce, zranění, bolesti, smutky z těla ale i z podvědomí, z kterého se těžko logicky tyto věci uvolňují. Zavinování je procesem, který uzavírá staré fyzicky, psychicky, emočně, energeticky, aby mohlo přijít nové.

Naši předci brali porod dítěte, jako bránu mezi životem a smrtní, mezi dvěma světy, která se otevírala 40 dní před porodem. Žena v tomto období vykračuje na cestu vstříc duši svého dítěte do labyrintu. Během porodu poté se tato bráno otevíra dokořán a žena je mezi dvěma světy. Z labyrintu žena poté musí zase vyjít a bránu douzavřít. Proto je tak důležité pro ženu během 40 (šestinedělí) po porodu odpočívat, nechat se opečovat.

40. den po porodu se pro ženu dříve připravil Zavinovací rituál, který douzavíral to, co zůstalo otevřeno.

Rituál zavinování je tedy rituálem, kdy dojde k scelení těla i duše ženy, její zpřítomnění a douzavření toho, co s sebou přineslo těhotenství a porod a možnost vykročit dál.

Anna nám na kurzu řekla, že u nich se zavinuje kdykoliv, kdy člověk cítí, že je to zapotřebí. A zmínila krásné pořekadlo:"Máš li problém (je-li Ti těžko), zaviň se."

Po těchto třech krásných dnech, citím, že zavinování je navázání na hlubokou prastarou moudrost nás pečujícíh žen, která se dříve předávala v ženských rodových liních a pomáhla ženám být ve svých tělech a ve své ženskosti.

Pro Vás, kteří jste dočetli až sem (jsem se dnes rozepsala :) ), přikládám seznam, kdy je zavinování vhodné:

- pro ženu po porodu (po porodu, který proběhl v nedávné době, ale i pro ženu, která je po porodu mnoho let. Při zavinování čas není chronologický),

-pro ženu po porodu ukončeném císařským řezem (žena nemá tuto bránu tělesnou ani duševní uzavřenou),

-pro ženu po ztrátě miminka v bříšku,

-pro muže nebo ženu při úmrtí v rodině,

-pro muže nebo ženu při ukončení svazku, manželství,

-pro muže nebo ženu při ukončení životní etapy,

-pro muže nebo ženu po traumatickém zážitku.

Ráda bych Vás, milé ženy a milí muži, pozvala ze srdce k prožití této krásy, koho Vás volá.

"Máš trápení? Zaviň se." Anna Gerde

S láskou

Zavinovalnice Lucie