Image by Larm Rmah

Rituál zavinovaní

Rituál zavinování, zavírání kostí je nádherným individuálním rituálem pro ženu v jakémkoliv jejím věku.

Rituál zavinování/zavírání kostí

Rituál zavinování je krásnou přechodovou iniciací ženy v její cestě v jakékoliv době, v které se žena nachází.. Je to posvátný okamžik života, kdy žena dozrála  do chvíle, kdy dokáže sama sebe douctít a je otevřená a připravená všem změnám, které to s sebou v jejím životě přinese.
 
 
Původ rituálu pramení v zavinování žen po době 6 nedělí po porodu dítěte, kdy se ženám za pomocí rituálu ulevovalo od nezpracovaných emocí porodu, opečovalo se  tělo,  navracela se zpět ženě její roztříštěná energie z porodu, stahovalo zpět do lůna teplo ženství a také jako rituál UCTĚNÍ JEJÍHO PŘERODU JAKO ŽENY A PORODU DÍTĚTE. 

Naši předci brali porod dítěte jako bránu mezi životem a smrtní, mezi dvěma světy, kdy žena v tomto období vykračuje na cestu vstříc duši svého dítěte do labyrintu.  Z labyrintu žena poté musí zase vyjít a bránu douzavřít. Proto je tak důležité pro ženu během 40 (šestinedělí) po porodu odpočívat, nechat se opečovat.  Proto se  40. den po porodu se pro ženu dříve připravil Zavinovací rituál, který douzavíral to, co zůstalo otevřeno.
Rituál zavinování je tedy rituálem, kdy dojde k scelení těla i duše ženy, její zpřítomnění a douzavření toho, co s sebou přineslo těhotenství a porod a možnost vykročit dál.

Tento krásný rituál zavinování je navázání na hlubokou prastarou moudrost nás pečujících moudrých žen, která se dříve předávala v ženských rodových liniích a pomáhala ženám být ve svých tělech a ve své ženskosti. Každý rituál ženy je jiný, stejně tak jako žena sama. Při každém rituálu, který jsem jako zavinovalnice pro ženu vedla, jsem cítila, jak moc to je přelomový okamžik pro ženu, i když je každý rituál trošku jiný, všechny přinesly ženě velkou očistu duše a návrat její síly. Je krásné vidět behěm rituálu jak se žena noří sama do sebe, jak si dovoluje být opečovávaná a uctěna, jak se otevírá do svého ženství jemně, nenásilně a přirozeně, jak  se otevírá přijímání laskavosti a toho, čeho se jí třeba během těthotenství, porodu, ale i celého života jako ženě, matce, dceři, manželce neodstávalo.. je to silný léčivý okamžik ZNOVUZROZENÍ ŽENY.

Nyní jako zavinovalnice již vím, že ten čas, který je pro zavinutí je vhodný, není jen čas po porodu, ale je to jakýkoliv čas během života ženy, kdy ona ucítí, že je připravena a že ji rituál volá. Připravena pro navrácení své síly zpět, připravená pustit vše to, co ji neslouží, připravená nechat o sebe pečovat, připravená zase přijmout Lásku do svého života. Mnoho žen, pro které jsem rituál vedla, se nechaly zavinout až po mnoha porodech svých dětí a s velkým časovým odstupem. A to bývala vlastně i častá otázka, zda je to vhodné i po 15 letech od porodu..ano, rituál ženu volá vždy, kdy to je zapotřebí a kdy nastal čas. Při rituálu se totiž v ten den zcela smazáváa časoprostor a my jsme plně v přítomnosti bez ohledu na to, kdy žena rodila a mnohdy se rituálem uzavírají i témata jiná.. z dětství, manželství, ze sebelásky, ze sebepřijetí..

Asi Vás nyní napadá, kdy je rituál vhodný. Přikládám seznam pár příkladů:

  • pro ženu po porodu (po porodu, který proběhl v nedávné době, ale i pro ženu, která je po porodu mnoho let. Při zavinování čas není chronologický),

  • pro ženu po porodu ukončeném císařským řezem (žena nemá tuto bránu tělesnou ani duševní uzavřenou),

  • po ztrátě miminka v bříšku,

  • ženu při úmrtí v rodině,

  • ženu při ukončení svazku, manželství,

  • ženu při ukončení životní etapy,

  • po traumatickém zážitku.


Vždy vzpomínám na krásnou zavinovalnici z Ukrajiny, která nás do těchto tajů zasvěcovala a na závěr kurzu nám řekla krásnou formulku:"Máš trápení? Zaviň se." 

Pokud Vás tedy Vaše ženská duše k tomuto rituálu volá, těším se na email od Vás.

Lucie